Juniorzy w akcji

Po trudnej rundzie jesiennej w małopolskiej lidze juniorów młodszych zespół odzyskuje siły i chęć walki z nowym trenerem i nowymi zawodnikami. Walczą po raz kolejny o awans do ligi wojewódzkiej. Cieszy nas to bardzo, bo trudno było szukać pozytywów jeszcze na przełomie roku. Ale po kolei...

1. kolejka

We wtorek 17 kwietnia o godz. 17.00 zespół rozegrał swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Rywalami była drużyna MKS Trzebinia. Miejsce rozegrania meczu Barwałd Filkówka. 

"W całym meczu nasza drużyna przeważała. Świetnie w tym meczu spisał się debiutujący w bramce w lidze - Andrzej BAKLARZ. Jego bardzo dobra gra nogami na przedpolu wzbudziła podziw. Wygrywamy 3:2 po golach: Paweł WIKTOR, Tomasz HARAŃCZYK (asystował Paweł Wiktor), Jan KASPRZAK" - pomeczowa relacja trenera Karola HABRZYKA.
 
Pierwsze koty za płoty, jest super. Na taki start rundy wiosennej liczyliśmy. 
 
2. kolejka

W kolejnym meczu niestety nie było już tak kolorowo, pojawiły się w koszyczku śliwki robaczywki:). W piątek, 20 kwietnia, zagraliśmy z drużyną z Kossowej na boisku w Półwsi. Mieliśmy ogromną przewagę. Stworzyliśmy około 20 sytuacji. Prowadziliśmy po pierwszej połowie 0:1. A w drugiej daliśmy sobie strzelić trzy bramki, strzelając tylko jedną. Niestety przeciwnik z pięciu okazji (w tym karny na 3:2), które stworzył w całym meczu wykorzystał trzy. Gole dla nas zdobył Jan KASPRZAK po asystach Pawła WIKTORA i Dawida SEMIKA. Głowy nieco opadły, ale gramy dalej. Są ogromne rezerwy, które trzeba się nauczyć wykorzystywać.

 
3. kolejka
 
W trzeciej kolejce, 27 kwietnia, gościliśmy u siebie (Barwałd Filkówka) drużynę z Wysokiej. W całym meczu przeważaliśmy, ale bramka przeciwników stała jak zaczarowana. Nawet karnego nie udało się strzelić. Były także dwie poprzeczki. W końcu bastion pękł i 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy Paweł WIKTOR podał w polu karnym do Jana KASPRZAKA, a ten huknął pod poprzeczkę. Huknął jak z armaty, ale jak tu nie strzelić skoro dziewczyna na trybunach:)
1:0 dla KAROL'a i walczymy dalej o awans do wojewódzkiej! 
 
Po trzech kolejkach 6 punktów i ogromne apetyty na kolejne zwycięstwa.