Relacja z błotnych wypraw

Rozegrane w tym tygodniu mecze naszych drużyn ligowych przypominały bardziej walkę o przetrwania niż mecz piłkarski. Ale po kolei ...

II LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW
PUKS Karol Wadowice - Burza Roczyny    21:0
Borwik Bachowice - PUKS Karol Wadowice    4:2

Po weekendowych potyczkach trzeci zespół młodzików PUKS Karol Wadowice na remis. Jedno zwycięstwo i jedna porażka. 

Tabela II ligi okręgowej młodzików do zobaczenia tu.

 
LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW
Wisła Łączany - PUKS Karol Wadowice I    0:1

Bramka: Artur Górski

Mecz rozpoczęliśmy bardzo ospale, przeciwnicy dominowali przez pierwsze 10 minut meczu. Nie mogliśmy przyzwyczaić się do bardzo trudnych warunków, które panowały na boisku. Dodatkowe trudności sprawiało nam bardzo dobre przygotowanie fizyczne przeciwników. Z upływem minut, to jednak my dochodziliśmy coraz częściej do głosu. I od 15. minuty meczu chłopcy przejęli inicjatywę. Tworzyliśmy sobie sytuację za sytuacją, jednak do końca pierwszej części meczu nie potrafiliśmy strzelić bramki. Przeciwnicy próbowali wyprowadzać kontry lecz na wysokości zadania stawała nasza obrona oraz bramkarz. Mimo kilku świetnych akcji, grania bez przyjęcia oraz indywidualnych akcji nie mogliśmy znaleźć drogi do bramki. Do 49. minuty, kiedy to Artur Górski sprytnym strzałem dał nam upragnione zwycięstwo, na które tak ciężko pracowaliśmy przez całe spotkanie. Mimo, iż mecz toczony był w bardzo dobrym tempie i towarzyszyło mu wiele emocji, to wszystko odbyło się w duchu fair play. 
 
Trener Łukasz Konefał po meczu: Chyba pierwszy raz spotkałem się z takim meczem w grupach młodzieżowych, gdzie od początku do końca towarzyszyło nam tyle emocji.  Myślę, że długo nie będzie podobnych zawodów. Zwycięstwo to smakuje niesamowicie zarówno dla mnie jak i chłopaków oraz rodziców, którzy cały czas wspierają zespół. Po golu w końcówce meczu cała drużyna świętowała, to wydarzenie razem ze strzelcem bramki. Takie mecze budują zespoły lepiej niż wspaniały trening czy doskonała przemowa trenera. Mamy już bardzo ciekawą, gotową poświęcać się jeden za drugiego drużynę. To cieszy. Przy utrzymaniu tej drogi, którą obraliśmy i z takim charakterem jaki się rodzi jestem spokojny o tych chłopaków zarówno teraz jak i w przyszłości.  
 
Sosnowianka Stanisław - PUKS Karol Wadowice II    1:13

Bramki: Dominik Stopa 3, Kuba Kazimierczak - 1, Maks Garb - 1, Michał Górowski - 4, Filip Bartkowski -3, Franek Sordyl - 1.

Podobny przebieg, do meczu w Łączanach, miało spotkanie w Stanisławiu. Bardzo trudne warunki w bocie tzn. na boisku utrudniały rozgrywanie piłki. Musiało minąć trochę czasu, aż chłopcy przyzwyczają się do warunków. Można by się zastanowić jaki ma sens gra w takich warunkach... W odróżnieniu od meczu pierwszej drużyny Orlików, tutaj worek z bramkami otworzył się dość szybko. I po niemrawym początku chłopcy kontrolowali grę i nie mieli problemu ze zdobyciem trzech punktów.

Tabela ligi okręgowej orlików do zobaczenia tu.