ORLIKI W AKCJI

Tylko zespoły Orlików rozgrywają swoje mecze ligowe w tym tygodniu.

OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW

PUKS Pobiedr Paszkówka - PUKS Karol Wadowice II    1:12

Pierwszy mecz chłopców na trawie w tym sezonie nie był łatwa przeprawą. Ponadto wcześniejsze opady deszczu doprowadziły do tego, że "murawa" wyglądała jak błotnista kałuża. Początek meczu dość nerwowy w wykonaniu naszych chłopaków. Piłka nie leciała tak jak na orliku, ciężko się było zatrzymać i odwrócić w dryblingu. Z czasem jednak zespół zaczął przeważać i strzelenie pierwszej bramki było kwestią czasu. Wynik otworzył strzałem z dalszej odległości Dominik Stopa. Bramka rozluźniła chłopaków i zaczęli grać pewniej i dokładniej. Po pierwszej połowie schodziliśmy do szatni z wynikiem 6:1 Zespół grał bardzo mądrze w obronie i nie dopuszczał przeciwników do sytuacji bramkowych. Jedyna bramka dla drużyny z Paszkówki padła, w końcówce pierwszej połowy, po błędzie obrońcy.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia przeciwnika, jednak zespół bardzo dojrzale przetrwał ten moment i przeszedł do ataku. Bardzo dojrzała zespołowa gra, konstruowane od bramkarza akcje, finezyjne zagrania (Mateusz Dusik) i jeszcze ładniejsze wykończenia (Michał Górowski strzelił bramkę przewrotką). Mecz oglądało się fantastycznie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:1 dla naszego zespołu.

Wynik meczu nie odzwierciedlał jednak przebiegu gry. Było to trudne i ciężkie fizycznie spotkanie. Zespół Pobiedra Paszkówka grał bardzo dojrzałą piłkę, szczególnie w obronie. Na szczególne wyróżnienie w naszym zespole zasługuje Nikodem Nowakowski, który był dzisiaj nieomylny w obronie. Brawo Ty!

Link do galerii zdjęć tu.

Bramki: Dominik Stopa - 3, Michał Górowski - 3, Mateusz Dusik - 2, Filip Bartkowski -1, Maks Sordyl - 1, Franek Sordyl - 1, samobójcza bramka.

Wisła Brzeźnica I - PUKS Karol Wadowice I    4:7

Spotkanie z Brzeźnica było najtrudniejszym sprawdzianem naszej drużyny w dotychczasowych rozgrywkach. Przez cały mecz wynik był sprawą otwartą, gra toczyła się głównie w strefie środkowej boiska, więcej dzisiaj było fizycznej walki aniżeli pięknych składnych akcji, choć i tych oczywiście nie zabrakło. Pod koniec spotkania nasz zespół z chłodną głową skontrował przeciwnika. Przez 40-45 min rezultat był na styku, a sprawa zwycięstwa była kwestią otwartą.

Trener po meczu: Bardzo ciekawy mecz, najtrudniejszy egzamin jak do tej pory zdany z dobrym wynikiem. Mimo przewagi fizycznej rywali daliśmy sobie radę nadrabiając zaangażowaniem oraz wolą walki. Dużo zdrowia kosztowało to spotkanie cały zespół, tym lepiej smakuje zwycięstwo. Na pewno na wyróżnienie zasługuje Artur , który świetnie kończył nasze akcje oraz defensywa naszej drużyny z ostatnio niezawodnym Krystianem oby tak dalej :)

Bramki: Artur Górski - 5, Daniel Łęcki - 2.

Szczegółowe informacje dotyczące aktualnej sytuacji w lidze orlików znajdziecie pod linkiem.